YOUTUBE KANAL OPTİMİZASYONU

Profil ve Kanal Resmi Oluşturun

Bir kullanıcı kanalınıza geldiğinde, profil resminizi ve kanal resminizi görmüyorsa, aklında soru işareti oluşacaktır. Bazı kullanıcılar kanalın gerçekten size ait olup olmadığı konusundan emin olamayacaktır, bu sebeple onları doğru şekilde karşılamanız çok önemlidir.

Profil resminizi ve kanal kapak görselinizi, dönemsel olarak değiştirebilirsiniz. Özel girişimler için, kampanya destekleyici görseller çok faydalı olabilir.

Kanal Açıklamanızı Dikkatle Optimize Edin

Kanal açıklamanız, kanalınızın misyonunu ve içeriğini özetleyecek şekilde, çok uzun olmayan ve makul cümlelerle belirlenmiş olmalıdır. Boş bırakılan ya da gereğinden uzun açıklamalar, kanalınızın görünürlüğünü doğrudan etkiler. Genel olarak 140 karakter uzunluğunda ve “meta keyword” mantığından uzak bir açıklama, kanalınızın daha şık görünmesini sağlayacaktır.

Ayrıca kanal açıklamalarınızı farklı dillere çevirerek de sunabilirsiniz, çevirisini yaptığınız dilleri kullanan kullanıcılar içerikleri kendi dillerinde göreceklerdir.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Ekleyin

Kanalınızın “Hakkında” bölümünde yer alan “Özel Bağlantılar” bölümüne sosyal medya hesaplarınızı eklemeyi unutmayın. İş sorgularına hizmet eden bir e-posta adresi de girmelisiniz.

Takip Ettiğiniz Kanalları Ekleyin

Kullanıcılar, eğer izin verirseniz, sahip olduğunuz, ortağı olduğunuz veya takip ettiğiniz diğer YouTube kanallarını ve beğendiğiniz diğer YouTube videolarını görebilirler. Firmanızın veya markanızın amacına ve misyonuna göre, takip ettiğiniz kanalları ve beğendiğiniz videoları kullanıcılara göstermeyi tercih edebilirsiniz. Böylece kullanıcı istediğiniz kanallara yönlendirebilirsiniz. Bu bölümde seçtiğiniz kanallar ve videolar arasında sadece kendi sektörünüze ait kanal ve videolar olmamasını tavsiye ederiz.

Tags:
, ,